Voedselbos De Overtuin werd geopend in 2018 op een locatie van Trompenburg Tuinen & Arboretum in Rotterdam-Kralingen.
In januari 2019 namen we een kijkje.
Voedselbos De Overtuin: what’s in a name!
Het voedselbos draagt zijn naam niet zomaar. Vanaf de hoofdingang van Trompenburg loop je eerst het terrein over, kruist een weg en dan sta je pas bij het imposante toegangshek.
Wandeling door Trompenburg Tuinen & Arboretum



Lommerrijk
Kralingen bezat tot in de 19de eeuw diverse buitenplaatsen en dat is nog te zien. De website van Trompenburg geeft je informatie over de historie.
Het zeer jonge voedselbos uit 2018 ligt op een terrein met lommerrijke vijverpartijen en volwassen struiken en bomen. Die hoge kruinen komen goed van pas als je een voedselbos begint! Je hebt immers de hogere lagen al. Ook al zijn dit misschien nog niet de soorten die je wilt.

Introductie van basisprincipes en begrippen voedselbossen
De informatieborden in Voedselbos De Overtuin zien er fraai uit en geven een uitstekende toelichting, evenals de folder.
De zogenoemde Voedselboscatalogus bestaat uit 6 perken. Zij geven elk een basisprincipe of begrip weer:
- meerjarig
- opbouw in lagen
- bodem
- inheems
- ooit inheems
- voedselbostijd

Vier zones ingericht
Er zijn 4 zones ingericht waar voedselbosprincipes zijn toegepast. Doordat het voedselbos kort geleden werd aangelegd, is het vooral interessant om de structuur te zien.
- voedselbosgaard
- organisch voedselbos
- zonrijke oeverzoom
- schaduwrijk woud



